געזעצן איז פּונקט אַ וועג צ


סוריה: מחבלים תוניסאים ששולמו על ידי קטאר. בעוד הלובים, וכו '. משולמים על ידי סעודיה, הפונדמנטליסטים איסלמיים, עומדים, 23,500, לעשות הסלפים, ח'ליפות אסלאמית, של הג'יהאד העולמי, בשדה נגד הנשיא אסד, ANSAmed), 13 באפריל - כ, חדשה 3500: טוניסאי נוער הלך לסוריה כדי להילחם נגד צבאו של הנשיא בשאר אסד היה נתמך כלכלית על ידי קטאר. אמר: דו"ח של האו"ם, ז'ן אפריק השבועי, המחבלים טוניסאי מהווים אולי 40% מהמורדים. מעורבותם של אנשי הג'יהאד התוניסאים, זה היה גם להיות תוצאה של המסע הבלתי פוסק של מיסיונריות, כי בשוליים הקיצוניים ביותר של האיסלאם: הם מובילים את המדינה. - תשובה - ומה הבעיה? כאשר לפנינו נחזור אליך (פלילית ליגה הערבית), מהסוג שלך לבקר אותנו!
סוריה: [אני הגשתי את המאמר הזה, אבל רוח הקודש אילץ אותי, לקחת את זה:! בחזרה, שוב] סוריה: טיימס, בדיקות ישתמשו בנשק כימי, מבצע סודי יגה מבצע את הבדיקות בדגימות קרקע, 13 באפריל, מקורות הבטחוני בבריטניה: אישרו שמנתח'' כי רוב סוג כלשהו של נשק כימי ו'' 'שימש בסוריה. - תשובה - "סוג מסוים?" אבל, אתה משוגע! אחרי כל השקרים שאתה אומר, בסוריה, באמצעות המונופול של התקשורת היהודי שלך, ואחרי כל הפשעים, שעשיתם, מציגים את האיסלאמיסטים הגרועים ביותר .. כדי להפוך את הטבח, של כל מי שלא יצטרפו אליהם. זה סוג של אמינות, אתה מאמין שיש לי נותר, על המילה של מלעיזים ורוצחים שלך? אתה הביא את חוק השריעה ברחבי העולם הח'ליפות: אל Quaeda, של הסלפים להרוס את הנצרות וישראל!
@ IIlIIlllI 666-CIA נאט"ו IMF FED הבנק המרכזי של אירופה - מערכת NWO הבונים החופשיים לבנקאות seigniorage --- כדי לשכנע אותך, על כוחה המכריע המוחלט של השטן, והכוחות הנסתרים שלו, Bildenberg, אמה בונינו. מריו מונטי, ECC,, בעולם, החייזרים הביאו לך, לעשות סיור בצלחות המעופפות שלהם, לפחות פעם אחת? ומתי בפעם האחרונה, יש לך דם אדם משקה מעורבב עם אלכוהול או סמים, בפעם האחרונה יחד עם שלך: קנצלר של גרמניה. אנגלה דורותיאה מרקל?
@ חטיפות IIlIIlllI --- alies היא OGM 666 שלך, הפרושים דמוניים הקבלה, סדר יום של קרן המטבע הבינלאומית-NWO.
אני נעשה אלמוות ידי JHWH, כי כבר יש לי את הפיקדון של התחייה הראשונה! גם אז, אם אני בא נהרג?, אני תשלוט, לעומת זאת, בחיים הפוליטיים של כדור הארץ במשך 50 השנים הבאות! ונסיבות שזה יהיו הפחד הכי גדול לאויבים שלי ... בגלל זה, זה הוא האויבים שלי, שיהיה לי פחד, לפחד, למותו בטרם עת, IL יותר אפשרי!
1_2. [UNIUS REI: הוא הממלכה הפוליטית: כלומר: של ה ': בלבד! בגלל שהוא: הוא שלוש פעמים הקדושה, כל מה שהוא יצר, ולאחר מכן, כל מה שהוא שלה] נידון למוות, של:! ישו לבית לחם, ולאחר מכן, היה זה: החלטה פוליטית, "הוא מלך היהודים! " פילטוס כתב, על הצלב! באותו אופן, גם גזר דין המוות של סטיבן, קדוש מעונה הראשון: זה היה גינוי פוליטי, משום שהוא לא ראה, ועל כס המלכות של יהוה, מהימין לתהילה, ישו קם לתחייה, אותו הדבר. מעשי 7:55 אבל סטיבן, מלאים ברוח הקודש, הביטו לשמים וראו את כבוד אלוהים וישו: כי: הוא היה לזכותו. מעשי השליחים 7:56 ואמר, הנה, אני רואה את השמים נפתחו, ובנו של אדם, שהוא ביד ימין של Dio.Ecco בגלל הפרושים, ש: היו לי, ממלכתו של השטן לבנקאות seigniorage קרן המטבע הבינלאומית (-NWO ש: היה תורו גנב את הכל, נגד: ההורים שלנו עניים, אדם וחווה)
2_2. [UNIUS REI: הוא הממלכה הפוליטית: כלומר: של ה ': בלבד! בגלל שהוא: הוא שלוש פעמים הקדושה, כל מה שהוא יצר, ולאחר מכן כל מה שהוא שלה] הפרושים צעקו, חזקים מאוד, כדי לשמוע את דבריו של סטיבן! מעשים 07:57 זעקו עם, ולאחר מכן, בצעקות רמות: אוזניהם, ואז: מחתה: כולם יחד נגד: הוא, - תשובה -. כמובן: אתה יכול לדחות את מלכות האלוהים, שהוא בUnius REI, שוב, היום, אבל, כמובן, כל אחד מכם, שקורא אותי, אתה תהיה נידון למוות במלחמת העולם שלישית, ש: פרוש כבר תכנן: נגדנו (כל העמים), שכן, הוא ממהר, ל: להשמיד את ישראל (למעשה, ישראל היא קיר בלתי עביר: לאימפריה "מוחלטת" של שטן על האנושות), כי, גם, אני פוליטיקאי של מלכות האלוהים, ולי רק, יש לי את הזכויות האלוהיות: ו: משפטי, של מלכות האלוהים. אני נעשה אלמוות ידי JHWH, כי כבר יש לי את הפיקדון של התחייה הראשונה! גם אז, אם אני בא נהרג?, אני תשלוט, לעומת זאת, בחיים הפוליטיים של כדור הארץ במשך 50 השנים הבאות! ונסיבות שזה יהיו הפחד הכי גדול לאויבים שלי ... בגלל זה, זה הוא האויבים שלי, שיהיה לי פחד, לפחד, למותו בטרם עת, IL יותר אפשרי!
1_27 [אלמותי ו:. אלוהי: UNIUs: ריי: לעומת: הפרושים: נאצי: קרן המטבע-NWO, ו,: האיסלאמיסטים: לנאציים: השרעיים, כלומר: בעולם: ח'ליפות: לנו: רוצים לראות: איך זה נגמר: זה: סיפורו של חרא] [כיצד:?: ליגה ערבית: החליט: לחנוק: כל העמים, דרך, הנאציזם שלה: השריעה]. 05/07/2012. [נאורים: תאגידים: ספא, הפרושים: נאצים: קרן המטבע הבינלאומית, שהוכן-NWO: סדר יום: בתלמוד,: הנאצים החדשים, של: הליגה הערבית, כי: אידיאולוגיה: של: העולם: הח'ליפות, זה הוא: חיוני כדי להבין:: חדש: שואה, נגד: ישראל]. אינדונזיה. איומים קיצוניים: באצ'ה: הרשויות: קרובים: שלוש: הכנסיות. על ידי מתיאס: Hariyadi. שתיים קתולית ו: אחד: מקום פרוטסטנטי: פולחן. בין אלה,: Napagaluh קפלת תפילה קתולית, בניין "היסטורי" פתוח במשך 38 שנים: ללא עבר: תקריות: או תלונות. טענות שלטון מקומיות: חסרות להם היתרי בנייה. בסגר מציאות: בשל: למחאות: של השוליים האיסלמי מקומי.
2_27 [אלמותי ו:. אלוהי: UNIUs: ריי: לעומת: הפרושים: נאצי: קרן המטבע-NWO, ו,: האיסלאמיסטים: לנאציים: השרעיים, כלומר: בעולם: ח'ליפות: לנו: רוצים לראות: איך זה נגמר: זה : סיפורו של חרא] ג'קארטה (AsiaNews) - את:? מחאות מתמשכות: על ידי השוליים קיצוניים מוסלמי: יש: LED: ל: הסגר: משלושה מקומות: כריסטיאן: פולחן ב: במחוז אצ'ה, של: את: רק מחוז: ב[ נאור: תאגידים: ספא, הפרושים: נאצים: קרן המטבע הבינלאומית, שהוכן-NWO: סדר יום: בתלמוד,: הנאצים החדשים, של: ליגה ערבית, כי,: אידיאולוגיה: של: העולם: הח'ליפות, זה הוא: חשוב להבין:: חדש: שואה, נגד: ישראל]. אינדונזיה. איפה: השריעה (הלכה האיסלמית) היא: שנחקקה. לדברי: התנועה הרדיקלית: את הכנסיות: היו: לא חוקי ו: יש להם: דרשו: - תחת איום -: ההתערבות של הרשויות:. : הממשל המקומי בשימוש:: האמתלה של נטענים: היעדר היתרי בנייה, כדי לאטום את: בניינים.
3_27 [אלמותי ו:. אלוהי: UNIUs: ריי: לעומת: הפרושים: נאצי: קרן המטבע-NWO, ו,: האיסלאמיסטים: לנאציים: השרעיים, כלומר: בעולם: ח'ליפות: לנו: רוצים לראות: איך זה נגמר: זה : סיפורו של חרא] אחד: של: שלוש: הוא: קטן - היסטורי - קפלה קתולית, פתוחה לכמעט 40 שנה:? ו: מלא נאמן במהלך חגיגות. למרות שאזור מוסלמי ברובה,: יש לאצ'ה:: המחוז תמיד: התאפיין: על ידי "רוח הסובלנות" ו: זה: הוא:: "המקרה הראשון" של התערבות על ידי הרשויות: נגד מקומות: פולחן של : המיעוט הנוצרי. את: הרשויות: סגור:: שלוש: מבנים נוצריים: באצ'ה בחודש מאי האחרון:: הכנסייה הקתולית בNapagaluh, Singkil, נפה של פריז: Danau,: הפרוטסטנטי Gereja קריסטן Pakpak Dairi, ו: גם: Napagaluh הכנסייה הקתולית של סיינט פול, ב: כפר: של לאה: Balno. רשמי מחוז Singkil מסביר: כי, על פי החוק, הם: כל זאת ללא היתר בנייה (IMB, Izin Mendirikan Bangunan).
4_27 [אלמותי ו:. אלוהי: UNIUs: ריי: לעומת: הפרושים: נאצי: קרן המטבע-NWO, ו,: האיסלאמיסטים: לנאציים: השרעיים, כלומר: בעולם: ח'ליפות: לנו: רוצים לראות: איך זה נגמר: זה : סיפורו של חרא]: Napagaluh הכנסייה הקתולית, למעשה, היא: תפילה "קטנה, היסטורי" תפילה - undung-undung ב:? שפה המקומית: - שנפתח: בשנת 1974 ו: הוא: השתתף: עשרות: של מאמינים בכל שבוע ל: סדר תפילה. ב -38 שנים: לשם: היו: לעולם כל אירועים, הפגנות: או מתחים: עם התושבים מקומיים, שהם: רוב מוסלמיים. : הסגר: הוא:: התוצאה של שורה ארוכה: מחאות: קידם: בתקופה האחרונה, על ידי תנועות אסלאמית קיצוניות: ב: האזור. בין אלה:: Singkil פורום המוסלמי, המוקיע:: "התפשטות" של הכנסיות נוצריות: ב: האזור. בפרט, הם מפנים אצבע מאשימים ב: הבנייה של 27 בתים: תפילה, כאשר, על פי "הסכם מוסכם" הגיע: בשנת 2001 בין נוצרים
5_27 [אלמותי ו:. אלוהי: UNIUs: ריי: לעומת: הפרושים: נאצי: קרן המטבע-NWO, ו,: האיסלאמיסטים: לנאציים: השרעיים, כלומר: בעולם: ח'ליפות: לנו: רוצים לראות: איך זה נגמר: זה : סיפורו של חרא] ו: מוסלמים,: צפוי: מספר הוא: רק אחד: כנסייה וקבעה: ארבע undung-undung. : הכנסייה הקתולית Napagaluh בתוך: סמכות השיפוט של הבית: הקהילה של Tumbajae: Manduamas, שייכת: ל: המחוז: של Sibolga, suffragan של: הארכיבישוף: של מדן (סומטרה). AsiaNews: יש: פנה: את: מנהיגים המקומיים: של: הכנסייה ש, ב: הזמן הנוכחי, אין בכוונה: על מנת להגיב או לשחרר: הצהרה על: עניין. 07/05/2012. [נאורים: תאגידים: ספא, הפרושים: נאצים: קרן המטבע הבינלאומית, שהוכן-NWO: סדר יום: בתלמוד,: הנאצים החדשים, של: הליגה הערבית, כי: אידיאולוגיה: של: העולם: הח'ליפות, זה הוא: חיוני כדי להבין:: חדש: שואה, נגד: ישראל]. אינדונזיה. [איך: ליגה הערבית:: החליט: לחנוק: כל העמים, דרך, הנאציזם שלה: השריעה].
6_27 [אלמותי ו:. אלוהי: UNIUs: ריי: לעומת: הפרושים: נאצי: קרן המטבע-NWO, ו,: האיסלאמיסטים: לנאציים: השרעיים, כלומר: בעולם: ח'ליפות: לנו: רוצים לראות: איך זה נגמר: זה : סיפורו של חרא] 2012/04/18?. [נאורים: תאגידים: ספא, הפרושים: נאצים: קרן המטבע הבינלאומית, שהוכן-NWO: סדר יום: בתלמוד,: הנאצים החדשים, של: הליגה הערבית, כי: אידיאולוגיה: של: העולם: הח'ליפות, זה הוא: חיוני כדי להבין:: חדש: שואה, נגד: ישראל]. אינדונזיה. השעבודים החדשים מושל Zaini עבדאללה:: של אצ'ה נוסף: השריעה. על ידי מתיאס: Hariyadi. עימו: סגן Muzakir Manaf, עבדאללה יפעל: מחוז: ל: חמש הבאים: שנים: (2012-2017) לאחר שזכה 55.75 אחוזים מ: הצבעה. התכנית:: שלו כוללת: מאבק בשחיתות ו: יישום מלא של השריעה ב[ נאור: תאגידים: SpA, הפרושים: נאצים: קרן המטבע-NWO, מוכן: בפרק: תלמוד, את: נאצים החדשים, של: ליגה ערבית, שכן, : האידיאולוגיה: של: העולם: הח'ליפות,
7_27 [אלמותי ו:. אלוהי: UNIUs: ריי: לעומת: הפרושים: נאצי: קרן המטבע-NWO, ו,: האיסלאמיסטים: לנאציים: השרעיים, כלומר: בעולם: ח'ליפות: לנו: רוצים לראות: איך זה נגמר: זה :? סיפור של חרא] זה הוא: חשוב להבין:: חדש: שואה, נגד: ישראל]. אינדונזיה. של: הכי קיצוני במחוז. ג'קארטה (AsiaNews) - ל: שני: זמן: בשלו: ההיסטוריה של העת האחרונה,: [נאור: תאגידים: ספא, הפרושים: נאצים: קרן המטבע הבינלאומית, שהוכן-NWO: סדר יום: בתלמוד,: הנאצים החדשים, של: ליגה הערבית, כי: אידיאולוגיה: של: העולם: הח'ליפות, זה הוא: חשוב להבין:: שואה, נגד:: חדשה בישראל]. אינדונזיה. n במחוז: באצ'ה יהיה: הוביל: על ידי מנהיג מורדים בדלני לשעבר. Zaini עבדאללה, רופא שבילה שנים רבות: בגלות: בשוודיה, זכה בנצחון סוחף: (55.75 אחוזים): בחירות של 9 באפריל. הוא: ייקח:: מקום: של נגיד היוצא Irwandi יוסוף, גם מנהיג בדלני לשעבר.
8_27 [אלמותי ו:. אלוהי: UNIUs: ריי: לעומת: הפרושים: נאצי: קרן המטבע-NWO, ו,: האיסלאמיסטים: לנאציים: השרעיים, כלומר: בעולם: ח'ליפות: לנו: רוצים לראות: איך זה נגמר: זה : סיפורו של חרא] יחד עימו:? סגן Muzakir Manaf, עבדאללה יהיה: אחריות: לקביעת מדיניות ו: ממשל במחוז, שבו: האיסלאם הוא: הארכתה: האחיזה בחברה בלמעלה: רדיקלית ו: דרכים פונדמנטליסטיות . שניהם רצו ל: חדש שהוקם: מפלגת אצ'ה. עד לפני כמה שנים: לפני, Zaini עבדאללה עקף: [נאורים: תאגידים: ספא, הפרושים: נאצים: קרן המטבע הבינלאומית, שהוכן-NWO: סדר יום: בתלמוד,: הנאצים החדשים, של: ליגה ערבית, כי: אידיאולוגיה: של: העולם: הח'ליפות, זה הוא: חשוב להבין:: חדש: שואה, נגד: ישראל]. אינדונזיה. של: רשימה: המבוקש ביותר. הוא: היה: נאלץ: לברוח: לשוודיה בשינה 1981, שבו: הוא: בילה את 24 השנים הבאות:. בגלות, הוא: היה: "שר החוץ" ל:: חינם בדלנית: תנועת אצ'ה (GAM)
9_27 [אלמותי ו:. אלוהי: UNIUs: ריי: לעומת: הפרושים: נאצי: קרן המטבע-NWO, ו,: האיסלאמיסטים: לנאציים: השרעיים, כלומר: בעולם: ח'ליפות: לנו: רוצים לראות: איך זה נגמר: זה : סיפורו של חרא] תחת:? מאוחר: חסן טירו, גיבור לאומני Aceh רבים. אתמול בלילה,: המושל החדש נתן: נאום קצר לתומכיו:: ב: בירת מחוז של בנדה אצ'ה. הוא: אמר לי: שהוא: היית: להילחם בשחיתות, אחד: מ: בעיות:: החמורות ביותר שפוקד [נאורה: תאגידים: SpA, הפרושים: נאצים: קרן המטבע-NWO, שהוכנו ב: סדר יום: גמרא,: הנאצים חדשים , של: הליגה הערבית, כי,: אידיאולוגיה: של: העולם: הח'ליפות, זה הוא: חשוב להבין:: חדש: שואה, נגד: ישראל]. אינדונזיה. n חברה, ו: שהוא: הייתי: יישום הלכה אסלאמית באופן מלא. [נאורים: תאגידים: ספא, הפרושים: נאצים: קרן המטבע הבינלאומית, שהוכן-NWO: סדר יום: בתלמוד,: הנאצים החדשים, של: הליגה הערבית, כי: אידיאולוגיה: של: העולם: הח'ליפות,
10_27 [אלמותי ו:. אלוהי: UNIUs: ריי: לעומת: הפרושים: נאצי: קרן המטבע-NWO, ו,: האיסלאמיסטים: לנאציים: השרעיים, כלומר: בעולם: ח'ליפות: לנו: רוצים לראות: איך זה נגמר: זה :? סיפור של חרא] זה הוא: חשוב להבין:: חדש: שואה, נגד: ישראל]. אינדונזיה. הוא: מפורסם: עבורה: הקמפיינים moralisation: ב: שם: של השריעה ו: מנהגים איסלמיים. באצ'ה,: יש לי אחרון: לקח על אופי מיוחד. לאחרונה, למשל, הצעה הייתה: עשה: לאסור על חצאיות קצרות, העולמא מקומי: השיקו קמפיין נגד moralisation יוגה ו: טבק, ו: משטרה: סדוקה: על אנשים: ג'ינס: ו: חצאיות צמודות. במהלך: מאבק בין: עצמאות-Pro: GAM ו: [נאור: תאגידים: SpA, הפרושים: נאצים: קרן המטבע-NWO, מוכן: בפרק: תלמוד, את: הנאצים החדשים, של: ליגה ערבית, שכן, : אידיאולוגיה: של: העולם: הח'ליפות, זה הוא: חשוב להבין:: חדש: שואה, נגד: ישראל]. אינדונזיה.
11_27 [אלמותי ו:. אלוהי: UNIUs: ריי: לעומת: הפרושים: נאצי: קרן המטבע-NWO, ו,: האיסלאמיסטים: לנאציים: השרעיים, כלומר: בעולם: ח'ליפות: לנו: רוצים לראות: איך זה נגמר: זה : סיפורו של חרא] בכוחות מיוחדים:? שנשלח על ידי הנשיא דאז סוהרטו, שניהל: המדינה 1967-1998, טען: את: חיי: של לפחות 15,000 בני אדם, רובם האזרחים. [איך: ליגה הערבית:: החליט: לחנוק: כל העמים, דרך, הנאציזם שלה: השריעה]. עם זאת,: ההרס שנגרם: על ידי: זוג הצונאמי של דצמבר 2004: עם: צורך: להביא סיוע הומניטרי: ל: הפגוע: האזורים: נוצר: חלון ההזדמנויות שהובילו: ליעלה על דעת עד כה: שלום: הסכם. : הבחירות ראשון לתפקיד מושל מדינת תחת: ההסכם שהושג: על ידי: [נאור: תאגידים: SpA, הפרושים: נאצים: קרן המטבע-NWO, מוכנות: בפרק: התלמוד, את: נאצים החדשים, של: הליגה ערבית, שכן, : אידיאולוגיה: של: העולם: הח'ליפות, זה הוא: חשוב להבין:: חדש: שואה, נגד: ישראל].
12_27 [אלמותי ו:. אלוהי: UNIUs: ריי: לעומת: הפרושים: נאצי: קרן המטבע-NWO, ו,: האיסלאמיסטים: לנאציים: השרעיים, כלומר: בעולם: ח'ליפות: לנו: רוצים לראות: איך זה נגמר: זה : סיפורו של חרא] אינדונזיה?. ממשלת n ו: GAM היה: נערכה: בדצמבר 2006 ו: ראתה: נצחון של Irwandi יוסוף. מוגן: על ידי אלפי: של משטרה: קצינים: נפרס: ב9754 קלפיות, בשבוע שעבר הוא: הבחירות היו: נקבעו: בשנת 2011, אך היו לי: להיות: נדחו: על מחלוקת: בעניין: זכותו של מועמדים עצמאיים: לרוץ . לאחר ארבע דחיות, איומים: והפחדות: קיצוניות,: הסקר הלכו ללא תקלות ב -9 באפריל. [נאורים: תאגידים: ספא, הפרושים: נאצים: קרן המטבע הבינלאומית, שהוכן-NWO: סדר יום: בתלמוד,: הנאצים החדשים, של: הליגה הערבית, כי: אידיאולוגיה: של: העולם: הח'ליפות, זה הוא: חיוני כדי להבין:: חדש: שואה, נגד: ישראל]. אינדונזיה.
13_27 [אלמותי ו:. אלוהי: UNIUs: ריי: לעומת: הפרושים: נאצי: קרן המטבע-NWO, ו,: האיסלאמיסטים: לנאציים: השרעיים, כלומר: בעולם: ח'ליפות: לנו: רוצים לראות: איך זה נגמר: זה : סיפורו של חרא] [נאורים:? תאגידים: ספא, הפרושים: נאצים: קרן המטבע-NWO, שהוכן ב: סדר יום: תלמוד,: הנאצים חדשים, של: ליגה ערבית, כי,: אידיאולוגיה: של: העולם: ח'ליפות, זה הוא: חשוב להבין:: חדש: שואה, נגד: ישראל]. אינדונזיה. אין vuole: proibire: le: minigonne), לה די קמפניה moralizzazione: degli העלמאא CONTRO יוגה דואר: טבק (cfr. AsiaNews: 26/01/09 Musulmani [נאורים: תאגידים: SpA, הפרושים: נאצים: קרן המטבע-NWO, מוכן: באג'נדה: תלמוד, את: הנאצים החדשים, של: ליגה ערבית, כי,: אידיאולוגיה: של: העולם: הח'ליפות, זה הוא: חשוב להבין:: השואה, נגד:: ישראל החדשה] אינדונזיה.. (Cfr. AsiaNews: איל 29/03/12 Governo
14_27 [אלמותי ו:. אלוהי: UNIUs: ריי: לעומת: הפרושים: נאצי: קרן המטבע-NWO, ו,: האיסלאמיסטים: לנאציים: השרעיים, כלומר: בעולם: ח'ליפות: לנו: רוצים לראות: איך זה נגמר: בעולם: זה: סיפורו של חרא] [נאור:? תאגידים: SpA, הפרושים: נאצים: קרן המטבע-NWO, שהוכן ב: סדר יום: תלמוד,: הנאצים חדשים, של: הליגה הערבית, כי,: אידיאולוגיה: של : ח'ליפות, זה הוא: חשוב להבין:: חדש: שואה, נגד: ישראל]. אינדונזיה. 2012/06/19. [איך: ליגה הערבית:: החליט: לחנוק: כל העמים, דרך, הנאציזם שלה: השריעה]. [נאורים: תאגידים: ספא, הפרושים: נאצים: קרן המטבע הבינלאומית, שהוכן-NWO: סדר יום: בתלמוד,: הנאצים החדשים, של: הליגה הערבית, כי: אידיאולוגיה: של: העולם: הח'ליפות, זה הוא: חיוני כדי להבין:: חדש: שואה, נגד: ישראל]. אינדונזיה. מאות: של קיצונים מוסלמים: בית תפילה נוצרי התקפה: באצ'ה, על ידי מתיאס: Hariyadi.
15_27 [אלמותי ו:. אלוהי: UNIUs: ריי: לעומת: הפרושים: נאצי: קרן המטבע-NWO, ו,: האיסלאמיסטים: לנאציים: השרעיים, כלומר: בעולם: ח'ליפות: לנו: רוצים לראות: איך זה נגמר: זה : סיפורו של חרא]:? בניין: פגיעת אבנים: ו: חלוקי נחל, שסבל נזקים גדולים. : המקום: פולחן שייך: לקבוצה פרוטסטנטית,: [נאור: תאגידים: ספא, הפרושים: נאצים: קרן המטבע הבינלאומית, שהוכן-NWO: סדר יום: בתלמוד,: הנאצים החדשים, של: ליגה ערבית, כי ,: האידיאולוגיה: של: העולם: הח'ליפות, זה הוא: חשוב להבין:: חדש: שואה, נגד: ישראל]. אינדונזיה. בכנסיית בית אל. לדברי פונדמנטליסטים,: המקום: חסר:: היתר הבנייה הנכון. אלימות: ב: מחוז: היא: עד. [איך: ליגה הערבית:: החליט: לחנוק: כל העמים, דרך, הנאציזם שלה: השריעה]. ג'קארטה (AsiaNews) - אספסוף של קיצונים מוסלמים: הותקף: בית תפילה נוצרי: במחוז אצ'ה.
16_27 [אלמותי ו:. אלוהי: UNIUs: ריי: לעומת: הפרושים: נאצי: קרן המטבע-NWO, ו,: האיסלאמיסטים: לנאציים: השרעיים, כלומר: בעולם: ח'ליפות: לנו: רוצים לראות: איך זה נגמר: זה : סיפורו של חרא]:? הבניין היה: פגום: ו: מתפללים: היו: נאלץ: לעצור: שירות. עדים מקומיים, שבקשו: השמות שלהם: להיות: ההלנה, אמר: ש: התקיפה אירעה: ביום ראשון האחרון, במהלך פולחן. : המקום: עצמו שייך: ל: [נאור: תאגידים: ספא, הפרושים: נאצים: קרן המטבע הבינלאומית, שהוכנו-NWO: סדר יום: בתלמוד,: הנאצים החדשים, של: ליגה ערבית, כי: האידיאולוגיה: של: העולם: הח'ליפות, זה הוא: חשוב להבין:: חדש: שואה, נגד: ישראל]. אינדונזיה. בכנסיית בית אל. : מתקפה פונדמנטליסטית הייתה: שנגרמה ככל הנראה: בהיעדר אישורי בנייה (Izin Mendirikan Bangunan ב[ נאור: תאגידים: SpA, הפרושים: נאצים: קרן המטבע הבינלאומית, שהוכנו-NWO: סדר יום: בתלמוד,: נאצים החדשים של: ליגה הערבית, שכן,
17_27 [אלמותי ו:. אלוהי: UNIUs: ריי: לעומת: הפרושים: נאצי: קרן המטבע-NWO, ו,: האיסלאמיסטים: לנאציים: השרעיים, כלומר: בעולם: ח'ליפות: לנו: רוצים לראות: איך זה נגמר: זה : סיפורו של חרא]:? אידיאולוגיה: של: העולם: הח'ליפות, זה הוא: חשוב להבין:: חדש: שואה, נגד: ישראל]. אינדונזיה. n), לנוצרי תביעה: להכחיש. יותר: זנב לחבורה ל: חברים: של: קהילה היא:: עובדה ש: תקיפה אירעה: מתחת לעיניים:: של: המשטרה, שלא: לא נקפה אצבע, אלא למקום: חותמות: על: לאחר בנייה: התקרית. : [נאור: תאגידים: ספא, הפרושים: נאצים: קרן המטבע הבינלאומית, שהוכן-NWO: סדר יום: בתלמוד,: הנאצים החדשים, של: ליגה ערבית, כי,: האידיאולוגיה: של: העולם: הח'ליפות, זה הוא: חשוב להבין:: חדש: שואה, נגד: ישראל]. אינדונזיה. n בית אל הכנסייה שבי:: הפיגוע התרחש: הוא: ממוקם: בPeunayong, הבירה: במחוז: בנדה אצ'ה של. : האספסוף פגע במהלך תפילת יום ראשון.
18_27 [אלמותי ו:. אלוהי: UNIUs: ריי: לעומת: הפרושים: נאצי: קרן המטבע-NWO, ו,: האיסלאמיסטים: לנאציים: השרעיים, כלומר: בעולם: ח'ליפות: לנו: רוצים לראות: איך זה נגמר: זה : סיפורו של חרא]: מאות? של תוקפים: הושלך: אבנים: ו: החלוקים: נגד: בניין, גורמים לניזקים כבדים: ל: מבנים. עדי ראייה: אישר: ש: המשטרה: ניצב: בחיבוק ידות כ:: האירוע התרחש, בעוד מתפללים: היו: לפנות:: בניין, מחפש מקלט: במיקום בטוח יותר. פעילי זכויות אדם:: ו: עמותות: טרקו:: הפשיטה הקיצונית, וציינו כי הוא התרחש: במקום: ש: התאפיין: על ידי קרוב משפחה: רגוע ו: "סביבה פלורליסטית". אצ'ה, [נאורים: תאגידים: ספא, הפרושים: נאצים: קרן המטבע הבינלאומית, שהוכן-NWO: סדר יום: בתלמוד,: הנאצים החדשים, של: הליגה הערבית, כי: האידיאולוגיה: של: העולם: הח'ליפות, זה הוא: חשוב להבין:: חדש: שואה, נגד: ישראל].
19_27 [אלמותי ו:. אלוהי: UNIUs: ריי: לעומת: הפרושים: נאצי: קרן המטבע-NWO, ו,: האיסלאמיסטים: לנאציים: השרעיים, כלומר: בעולם: ח'ליפות: לנו: רוצים לראות: איך זה נגמר: זה : סיפורו של חרא] אינדונזיה?. של: המחוז המערבי ביותר, הוא: גם: החלק היחיד של: ארכיפלג שבו: שריעה היא: נאכפה. הרשויות מחוזיות: שימוש: משטרת מוסר, יחידה מיוחדת ברמת רחוב אכיפת חוק, אל תרדו על אנשים: מי שמפר:: קוד המוסרי המקומי. תחת נגיד Irwandy יוסוף, לוחם מורד לשעבר, לשם: הייתה: כמה: תואר: מדתי: שלום: ו: הרמוניה בין: הרוב המוסלמי: ו: "זרים" שאינם מוסלמיים. עם זאת, דברים: יש לי: השתנה לאחרונה. כמו: פונדמנטליסטים: צבר: יותר: כוח ו: חופש לפעול, דתי: מיעוטים: יש לי: לבוא: תחת התקפה. [איך: ליגה הערבית:: החליט: לחנוק: כל העמים, דרך, הנאציזם שלה: השריעה].
20_27 [אלמותי ו:. אלוהי: UNIUs: ריי: לעומת: הפרושים: נאצי: קרן המטבע-NWO, ו,: האיסלאמיסטים: לנאציים: השרעיים, כלומר: בעולם: ח'ליפות: לנו: רוצים לראות: איך זה נגמר: זה : סיפורו של חרא] בחודש אפריל שעבר:? בחירות, זמן ארוך: גולים: (בשבדיה) מנהיג הבדלני עבדאללה Zaini לשעבר ניצח בקלות בפלטפורמה מרוכזת: במלחמה בשחיתות ו: אכיפת החוק האיסלמי. כ: סימנים של גידול: דתי: מתחים: להכפיל, קהילות נוצריות מקומיות: יש לי: התקפות ראו: ו: מעשים: אלימות, כללו:: נאלץ: סגר: מקומותיהם: פולחן, עלייה. [איך: ליגה הערבית:: החליט: לחנוק: כל העמים, דרך, הנאציזם שלה: השריעה]. [נאורים: תאגידים: ספא, הפרושים: נאצים: קרן המטבע הבינלאומית, שהוכן-NWO: סדר יום: בתלמוד,: הנאצים החדשים, של: הליגה הערבית, כי: אידיאולוגיה: של: העולם: הח'ליפות, זה הוא: חיוני כדי להבין:: חדש: שואה, נגד: ישראל].
21_27 [אלמותי ו:. אלוהי: UNIUs: ריי: לעומת: הפרושים: נאצי: קרן המטבע-NWO, ו,: האיסלאמיסטים: לנאציים: השרעיים, כלומר: בעולם: ח'ליפות: לנו: רוצים לראות: איך זה נגמר: זה : סיפורו של חרא] אינדונזיה?. יש: היסטוריה של מסעות moralisation: ב: שם: של השריעה ו: מנהגים מוסלמיים, שהן: נוקשה במיוחד: באצ'ה. : המקרה האחרון: המעורב: איסור על חצאיות מיניות, קמפיין moralisation הוביל: על ידי ulemas: נגד יוגה ו: טבק, ו: משטרה: פעולה נגד אנשים: ג'ינס: ו: חצאיות הדוקות. 2013/04/13. [נאורים: תאגידים: ספא, הפרושים: נאצים: קרן המטבע הבינלאומית, שהוכן-NWO: סדר יום: בתלמוד,: הנאצים החדשים, של: הליגה הערבית, כי: אידיאולוגיה: של: העולם: הח'ליפות, זה הוא: חיוני כדי להבין:: חדש: שואה, נגד: ישראל]. אינדונזיה. מאבק כוח: בתוך ישן:-Pro עצמאות: מחנה מאחור: בהשראת השריעה: כללים. על ידי מתיאס: Hariyadi.
22_27 [אלמותי ו:. אלוהי: UNIUs: ריי: לעומת: הפרושים: נאצי: קרן המטבע-NWO, ו,: האיסלאמיסטים: לנאציים: השרעיים, כלומר: בעולם: ח'ליפות: לנו: רוצים לראות: איך זה נגמר: זה : סיפורו של חרא] את:? הרשויות: בBireuen ריג'נסי רוצה להכריח: גברים ונשים: לדבוק: לשמלה "אסלאמית": קוד. קבוצות רבות של חברה אזרחית: ו: מנהיגים: אובייקט ל: הצעה. המומחה מזהיר: זה הוא: דרך להסיח את הדעה: אוכלוסייה. [איך: ליגה הערבית:: החליט: לחנוק: כל העמים, דרך, הנאציזם שלה: השריעה]. ג'קארטה (AsiaNews) - הרשויות מקומיות: באצ'ה, [נאורים: תאגידים: ספא, הפרושים: נאצים: קרן המטבע הבינלאומית, שהוכנו-NWO: סדר יום: בתלמוד,: נאצים החדשים, מ: הליגה הערבית, כי,: אידיאולוגיה: של: העולם: הח'ליפות, זה הוא: חשוב להבין:: חדש: שואה, נגד: ישראל]. אינדונזיה. של: מבוסס השריעה: סמכות שיפוט, יש לי: הציג: הצעת חוק חדשה המבוססת: על עקרונות איסלמיים: שיש לו: מוכחת שנוי במחלוקת.
23_27 [אלמותי ו:. אלוהי: UNIUs: ריי: לעומת: הפרושים: נאצי: קרן המטבע-NWO, ו,: האיסלאמיסטים: לנאציים: השרעיים, כלומר: בעולם: ח'ליפות: לנו: רוצים לראות: איך זה נגמר: זה :? סיפור של חרא] בBireuen ריג'נסי, מתכנן: הם: הדרך לדורשת: אנשים, גברים ונשים,: כדי להתאים את שמלה מוסלמית: קוד. למרות שעדיין לא יושם,: יש הצעה: כבר נוצר: התנגדות בקרב רוב התושבים: ו: פנה: נגד דתי: מנהיגים: כ: כן: את: מחוקק מקומי: ו: הרשויות. לעומת זאת,: האחרונים רוצים להאיץ: עד: תהליך האישור. למומחים: של פוליטיקה מקומית,: מחלוקת: הניסיון האחרון ל" Islamise ": האזור הוא: רק תירוץ להסתיר: מאבק כוחות: בין סיעות שונות: בתוך: Pro-עצמאות לשעבר: חינם: אצ'ה תנועה (Gerakan אצ'ה Merdeka או GAM), שהוא: כרגע בשלטון.
24_27 [אלמותי ו:. אלוהי: UNIUs: ריי: לעומת: הפרושים: נאצי: קרן המטבע-NWO, ו,: האיסלאמיסטים: לנאציים: השרעיים, כלומר: בעולם: ח'ליפות: לנו: רוצים לראות: איך זה נגמר: זה: סיפורו של חרא] [כיצד:?: ליגה ערבית: החליט: לחנוק: כל העמים, דרך, הנאציזם שלה: השריעה]. למוחמד: Ridwan, ראש: של: Bireuen המחוקקת: מועצה: ההצעה החוק (קאנון או חוק המקומי באצ'ה) היא: צורך: כי: כמה: נשים במקומות ציבוריים: הן: לא לבוש: בהתאם: עם האיסלמי מצוות: שדורש: ש: כל: גוף להיות: מכוסה. נכון לעכשיו, הוא: הוא: לחפש דרכים: כדי לעקוב אחר מהירות: ההצעה, שבה יש: עם זאת כבר נתקל בהתנגדות חזקה, עם הרבה אנשים: לא להוטה על: הרעיון של גבולות חדשים: על גברים ונשים כאחד:. [איך: ליגה הערבית:: החליט: לחנוק: כל העמים, דרך, הנאציזם שלה: השריעה]. אצ'ה יליד סוציולוג Teuku Fasya כמאל הוא: אחד: של: המבקרים: של ביל. בו: נוף, "את: הרשויות: יש להם: נכשלו:: הקהילה".
25_27 [אלמותי ו:. אלוהי: UNIUs: ריי: לעומת: הפרושים: נאצי: קרן המטבע-NWO, ו,: האיסלאמיסטים: לנאציים: השרעיים, כלומר: בעולם: ח'ליפות: לנו: רוצים לראות: איך זה נגמר: זה : סיפורו של חרא] שתי מגמות:? יש: בעובדה שנגרמה: חשש ב: אוכלוסייה. את החששות: הראשונים: עונשים ציבוריים: להתנהגות שאינו: לא תואמים את המוסר ציבורי. : השנייה: הוא: על פיגועים: נגד יחידים או קבוצות:: שאינו תואם: נוקשה ביותר: פירושים: של האיסלאם. חטיבות בתוך פלגים: GAM,: ישן: תנועה בדלנית, יש לי: עוד יותר מסובכת:: המצב כמו: אחד: גב סיעה:: אצ'ה: המפלגה (רש"פ), בעוד ש: צדדים אחרים: עם: אצ'ה: מפלגה הלאומית (הרשות הפלסטינית). ואכן, זה: הוא:: הבעיה האמיתית באצ'ה, כלומר מאבק כוח: בתוך:: פסיקת האליטה. [איך: ליגה הערבית:: החליט: לחנוק: כל העמים, דרך, הנאציזם שלה: השריעה].
26_27 [אלמותי ו:. אלוהי: UNIUs: ריי: לעומת: הפרושים: נאצי: קרן המטבע-NWO, ו,: האיסלאמיסטים: לנאציים: השרעיים, כלומר: בעולם: ח'ליפות: לנו: רוצים לראות: איך זה נגמר: זה : סיפורו של חרא] בFasya של:? דעה, "קידום בהשראת השריעה: חוקים: הוא: בדרך רק כדי להסיח את דעתו: מהציבור:. הבעיות הדחופות ביותר" : האיסור בLhokseumawe: על נשים מפושקות אופנועים, בתוספת: כמה: שמלה: קוד: כללים, כמו: איסור על נשים ללבוש מכנסי ג'ינס או חצאיות:, הם: כמה: של: דוגמאות רבות: של אצ'ה זה: "האסלאמיזציה". ממוקם: ב: הקצה המערבי: של [נאור: תאגידים: ספא, הפרושים: נאצים: קרן המטבע הבינלאומית, שהוכן-NWO: סדר יום: בתלמוד,: הנאצים החדשים, של: ליגה ערבית, כי,: האידיאולוגיה: של : עולם: ח'ליפות, זה הוא: חשוב להבין:: השואה, נגד:: ישראל החדשה] אינדונזיה..
27_27 [אלמותי ו:. אלוהי: UNIUs: ריי: לעומת: הפרושים: נאצי: קרן המטבע-NWO, ו,: האיסלאמיסטים: לנאציים: השרעיים, כלומר: בעולם: ח'ליפות: לנו: רוצים לראות: איך זה נגמר: זה: סיפורו של חרא],:? עולם: המאוכלסת ביותר: מדינה מוסלמית, אצ'ה היא:: סמכות שיפוט רק ב: ארכיפלג שבו: החוק האיסלמי הוא: במקום, נאכף: במשטרת 'מוסר': זה: לא נרתעים מלהעניש את פורעי חוק. מתחים עדתיים: הם: גם גדל. יש העבר הקרוב:: למעשה חל עלייה: בתקריות אנטי נוצריות אלימות, ובכלל זה: נאלץ: סגר: מקומות נוצריים: פולחן. 2013/03/04. [נאורים: תאגידים: ספא, הפרושים: נאצים: קרן המטבע הבינלאומית, שהוכן-NWO: סדר יום: בתלמוד,: הנאצים החדשים, של: הליגה הערבית, כי: אידיאולוגיה: של: העולם: הח'ליפות, זה הוא: חיוני כדי להבין:: חדש: שואה, נגד: ישראל]. אינדונזיה.


סיריע: טוניסיאַן טערעראַסץ באַצאָלט דורך קאַטאַר. בשעת די ליביאַנס, אאז"ו ו. זענען באַצאָלט דורך סאַודי אַראַביאַ, די יסלאַמיק פאַנדאַמענטאַליסץ, ביסט וועגן, 23,500, צו טאָן סאַלאַפיסץ, די יסלאַמיק קאַליפאַטע, פון די אינטערנאַציאָנאַלע דזשיהאַד, אין דער פעלד קעגן פרעזידענט אַסאַד, אַנסאַמעד), אפריל 13 - די בעערעך, נייַ 3500: יוגנט טוניסיאַנס געגאנגען צו סיריע צו קעמפן קעגן דער אַרמיי פון פרעזידענט באַשאַר על-אַסאַד וואָלט זייַן פיינאַנשאַלי געשטיצט דורך קאַטאַר. געזאגט: יו.ען. באַריכט, דער וואכנשריפט דזשעונע אַפריקווע, די טערעראַסץ טוניסיאַן קאַנסטאַטוט טאָמער 40% פון די מורדי. דער באַשטעלונג פון דער טוניסיאַן דזשיהאַדיסץ, עס וואָלט אויך זייַן אַ רעזולטאַט פון די ינסעסאַנט קאמפאניע פון ​​פּראָסעליטיסם, אַז די רובֿ עקסטרעם פרינדזשיז פון איסלאם: זענען לידינג די מדינה. - ענטפֿערן - און וואָס איז די פּראָבלעם? ווען פריער, מיר וועלן צוריקקומען צו איר (פאַרברעכער אַראַבער ליגע), דיין מין באַזוכן צו אונדז!
סיריע: [איך איז געווען פיילד דעם אַרטיקל, אָבער די רוח האט געצווונגען מיר, צו נעמען עס: צוריק, ווידער!] סיריע: Times, טעסץ נוצן כעמיש וועפּאַנז, אָפּעראַציע סוד גיגאבייט קאַריז אויס טעסץ אויף באָדן סאַמפּאַלז, 13 אפריל, די וק פאַרטיידיקונג קוואלן: האָבן באשטעטיקט אַז רובֿ אַנאַליזעס אַז'' עטלעכע מין פון כעמיש וואָפן'' און 'איז געניצט אין סיריע. - ענטפֿערן - "עטלעכע מין?" אָבער, איר זענט משוגע! נאָך אַלע די ליגט אַז איר האָבן געזאגט, אויף סיריע, דורך דעם מאָנאָפּאָל פון דיין אידישע מידיאַ, און נאָך אַלע די קריימז, אַז איר האָט געטאן, ינטראָודוסינג די ערגסטע יסלאַמיסץ .. צו מאַכן מאַסיקערז, פון אַלע יענע וואס וואָלט נישט פאַרבינדן מיט זיי. אַז מין פון קרעדיביליטי, איר גלויבן האט פארבליבן, אויף דיין וואָרט פון סלאַנדערערס און רוצחים? איר געבראכט די ווערלדווייד קאַליפאַטע שאַריאַ געזעץ: על קוואַעדאַ, פון די סאַלאַפיס צו צעשטערן קריסטנטום און ישראל!
@ ייליילללי 666 סי.איי.עי. נאַטאָ ימף פאסטעכער עקב - נוואָ מאַסאָניק סיסטעם פֿאַר באַנקינג סיגניערידזש --- צו איבערצייגן איר, וועגן דעם אַבסאָלוט אָוווערוועלמינג מאַכט פון שׂטן, און זייַן אַקאַלט כוחות, בילדענבערג, עמאַ באָנינאָ. מאַריאָ מאָנטי, עקק,, אין די וועלט, די ייליאַנז האָבן געבראכט איר, צו טאָן אַ רייַזע אין זייער פליענדיק סאָסערז, לפּחות אַמאָל? און ווען איז די לעצטע צייַט, טאָן איר האָבן אַ טרינקען מענטש בלוט געמישט מיט מאַשקע אָדער דרוגס, די לעצטע מאָל צוזאַמען מיט דיין: טשאַנסעללאָר פון דייַטשלאַנד. אַנגעלאַ דאָראָטהעאַ מערקעל?
@ ייליילללי --- אַליעס אַבדאַקשאַנז איז דיין 666 אָגם, דימאַניק פרושים קבלה, אַגענדאַ ימף-נוואָ.
איך איז געווען געמאכט ימאָרטאַל דורך דזשהווה, ווייַל, איך שוין האָבן די אַוועקלייגן פון דער ערשטער המתים! דעריבער, אויך, אויב איך געקומען געהרגעט?, איך וועט באַהערשן, אָבער, אויף דער פּאָליטיש לעבן פון די פּלאַנעט פֿאַר דער ווייַטער 50 יאר! און דעם ומשטאַנד וואָלט זייַן די ביגאַסט מורא פֿאַר מיין פיינט ... אַז ס וואָס, עס איז דער מיין שונאים, צו האָבן מורא, צו זייַן דערשראָקן, פֿאַר מיין אַנטיימלי טויט, יל מער מעגלעך!
1_2. [וניוס רעי: איז די פּאָליטיש מלכות: וואָס איז: פון יהווה: בלויז! ווייַל ער: איז די טרייס הייליק, אַלץ ער האט באשאפן, און דעריבער, אַלץ איז הערס!] די סענטאַנסט צו טויט, פון: יאָשקע פון ​​בעטהלעהעם, דעמאָלט, עס איז געווען: אַ פּאָליטיש באַשלוס, "איז דער מלך פון די יידן! " פילאטוס געשריבן, אויף דעם קרייַז! די זעלבע וועג, אויך, די טויט זאַץ פון סטעפאנוסן, דער ערשטער מאַרטער: עס איז געווען אַ פּאָליטיש משפט, ווייַל ער האט געזען, אויף דעם טראָן פון יאַווע, צו די רעכט פון כבוד, יאָשקע משיח די אויפגעשטאנען, זעלביקער. אַקס 7:55 אבער סטעפאנוסן, פול פון די רוח, גייזד אין הימל און געזען דעם כבוד פון גאָט און יאָשקע: ​​אַז: ער איז געווען צו זייַן רעכט. אַקס 7:56 און געזאגט, זע, איך זען די הימלען געעפנט, און דער זון פון מענטש, וואס איז אין די רעכט האַנט פון דיאָ.עקקאָ ווייַל די פרושים, וואס: האט, די מלכות פון שׂטן פֿאַר באַנקינג סיגניערידזש ימף-נוואָ ( אַז: איז געווען דרייַ האט סטאָלען אַלץ, קעגן: אונדזער אָרעם עלטערן, אד"ם און יוו)
2_2. [וניוס רעי: איז די פּאָליטיש מלכות: וואָס איז: פון יהווה: בלויז! ווייַל ער: איז די טרייס הייליק, אַלץ ער האט באשאפן, און דעריבער אַלץ איז הערס!] די פרושים שאַוטאַד, זייער שטאַרק, צו הערן די ווערטער פון סטעפאנוסן! אַקס 7:57 געשריגן אויס מיט, דעמאָלט, אין הויך געשרייען: זייער אויערן, דעריבער: ריילד: אַלע צוזאַמען קעגן: אים, - ענטפֿערן -. פון קורס: איר קענען אָפּוואַרפן די מלכות פון גאָט, וואָס איז אין וניוס רעי, אַמאָל ווידער, הייַנט, אָבער, פון קורס, אַלע פון ​​איר, וואס לייענען מיר, איר וועט זייַן סענטאַנסט צו טויט דורך אַ וועלט מלחמה ווו, אַז: פרושי האט שוין פּלאַננעד: קעגן אונדז (אַלע פעלקער), ווייַל, ער איז אין אַ ייַלן, צו: צו צעשטערן ישראל (אין פאַקט, ישראל איז אַ ינסערמאַונטאַבאַל וואַנט: פֿאַר דער אימפעריע "אַבסאָלוט" פון שׂטן אויף מענטשהייַט), ווייַל, אויך, איך בין אַ פּאָליטיקער פון די מלכות פון גאָט, און, מיר נאָר, איך האב די געטלעך רעכט: און: לעגאַל, פון מלכות פון גאָט. איך איז געווען געמאכט ימאָרטאַל דורך דזשהווה, ווייַל, איך שוין האָבן די אַוועקלייגן פון דער ערשטער המתים! דעריבער, אויך, אויב איך געקומען געהרגעט?, איך וועט באַהערשן, אָבער, אויף דער פּאָליטיש לעבן פון די פּלאַנעט פֿאַר דער ווייַטער 50 יאר! און דעם ומשטאַנד וואָלט זייַן די ביגאַסט מורא פֿאַר מיין פיינט ... אַז ס וואָס, עס איז דער מיין שונאים, צו האָבן מורא, צו זייַן דערשראָקן, פֿאַר מיין אַנטיימלי טויט, יל מער מעגלעך!
1_27. [יממאָרטאַל און: געטלעך: וניוס: רעי: ווס: פרושים: נאַצי: ימף-נוואָ, און, זייַן: יסלאַמיסץ: פֿאַר נאַצי: שאַריאַ, ד"ה: וואָרלדווידע: קאַליפאַטע: מיר: ווילן צו זען: ווי עס ענדס: דעם: געשיכטע פון ​​דרעק?] [ווי: די: אַראַבער ליגע: באַשלאָסן: צו סאַפאַקייט: אַלע פעלקער, דורך, נאציזם פון זייַן: שאַריאַ]. 07/05/2012. [ענליגהטענעד: קאָרפּעריישאַנז: ספּאַ, פרושים: נאַציס: ימף-נוואָ, צוגעגרייט: אין אַגענדאַ: גמרא, דעם: נייַ נאַציס, פון די: אַראַבער ליגע, ווייַל, די: ידעאָלאָגיע: פון דעם: וועלט: קאַליפאַטע, עס איז: יקערדיק צו פאַרשטיין: די: נייַ: חורבן, קעגן: ישראל]. ינדאָנעסיאַ. עקסטרעמיסט טרעץ: אין אַסעה: אויטאריטעטן: נאָענט: דרייַ: קהילות. דורך מאַטיאַס: האַרייאַדי. צוויי קאַטהאָליק און: איין: פּראָטעסטאַנט אָרט: פון דינען. צווישן די, דעם: נאַפּאַגאַלוה קאַטהאָליק תפילה טשאַפּעל, אַ "היסטארישן" בנין עפענען פֿאַר 38 יאר: מיט קיין רעקאָרד: פון ינסאַדאַנץ: אָדער טענות. לאקאלע רעגירונג קליימז: זיי פֿעלן בנין פּערמיץ. אין פאַקט קלאָוזשער: רעכט: צו פראטעסטן: פון היגע יסלאַמיק פרינדזש.
2_27. [יממאָרטאַל און: געטלעך: וניוס: רעי: ווס: פרושים: נאַצי: ימף-נוואָ, און, זייַן: יסלאַמיסץ: פֿאַר נאַצי: שאַריאַ, ד"ה: וואָרלדווידע: קאַליפאַטע: מיר: ווילן צו זען: ווי עס ענדס: דעם : געשיכטע פון ​​דרעק?] דזשאַקאַרטאַ (אַסיאַנעווס) - די: אָנגאָינג פראטעסטן: דורך אַ מוסלים עקסטרעמיסט פרינדזש: האט: געפירט: צו דעם: קלאָוזשער: פון דרייַ: קריסטלעך ערטער: פון דינען אין די: פּראָווינץ: פון אַסעה, די: בלויז פּראָווינץ: אין [ענליגהטענעד: קאָרפּעריישאַנז: ספּאַ, פרושים: נאַציס: ימף-נוואָ, צוגעגרייט: אין אַגענדאַ: גמרא, דעם: נייַ נאַציס, פון די: אַראַבער ליגע, ווייַל, די: ידעאָלאָגיע: פון דעם: וועלט: קאַליפאַטע, עס איז: יקערדיק צו פאַרשטיין: די: נייַ: חורבן, קעגן: ישראל]. ינדאָנעסיאַ. ווו: שאַריאַה (יסלאַמיק געזעץ) איז: ענאַקטאַד. לויט דעם: ראַדיקאַל באַוועגונג דעם: קהילות: זענען: ומלעגאַל און: זיי האָבן: פארלאנגט: - אונטער סאַקאָנע - די: אריינמישונג פון די: אויטאריטעטן. די: היגע אַדמיניסטראַציע געניצט: די: טערעץ פון אַ אַלעדזשד: מאַנגל פון בנין פּערמיץ, צו פּלאָמבע אַרויף די: בנינים.
3_27. [יממאָרטאַל און: געטלעך: וניוס: רעי: ווס: פרושים: נאַצי: ימף-נוואָ, און, זייַן: יסלאַמיסץ: פֿאַר נאַצי: שאַריאַ, ד"ה: וואָרלדווידע: קאַליפאַטע: מיר: ווילן צו זען: ווי עס ענדס: דעם : געשיכטע פון ​​דרעק?] איינער: פון דעם: דרייַ: איז: אַ קליין - היסטאָריש - קאַטהאָליק טשאַפּעל, עפענען פֿאַר כּמעט 40 יאר: און: פול פון געטרייַ בעשאַס סעלאַבריישאַנז. כאָטש אַ אָוווערכוועלמינגלי מוסלים געגנט, די: פּראָווינץ: פון אַסעה האט: שטענדיק: שוין קעראַקטערייזד: דורך אַ "גייסט פון טאָלעראַנץ" און: דעם: איז: די: "ערשטער פאַל" פון אַן אריינמישונג דורך אויטאריטעטן: קעגן ערטער: פון דינען פון די: קריסטלעך מיעט. די: אויטאריטעטן: פארמאכט: די: דרייַ: קריסטלעך בנינים: אין אַסעה לעצט מייַ: די: קאַטהאָליק קהילה אין נאַפּאַגאַלוה, סינגקיל, אַ סאַב-דיסטריקט פון פּאַריז: דאַנאַו, די: פּראָטעסטאַנט גערעדזשאַ קריסטען פּאַקפּאַק דאַירי, און: אויך די: נאַפּאַגאַלוה קאַטהאָליק קהילה פון סט פאולוס, אין די: דאָרף: פון לאַע: באַלנאָ. א סינגקיל דיסטריקט באַאַמטער דערקלערט: אַז, לויט צו געזעץ, זיי זענען: אַלע אָן אַ בנין דערלויבן (ימב, יזין מענדיריקאַן באַנגונאַן).
4_27. [יממאָרטאַל און: געטלעך: וניוס: רעי: ווס: פרושים: נאַצי: ימף-נוואָ, און, זייַן: יסלאַמיסץ: פֿאַר נאַצי: שאַריאַ, ד"ה: וואָרלדווידע: קאַליפאַטע: מיר: ווילן צו זען: ווי עס ענדס: דעם : געשיכטע פון ​​דרעק?] די: נאַפּאַגאַלוה קאַטהאָליק קירך, אין פאַקט, איז: אַ "קליין, היסטארישן" תפילה טשאַפּעל - ונדונג-ונדונג אין די: היגע שפּראַך: - וואָס געעפנט: אין 1974 און: איז: אַטענדאַד: דורך דאַזאַנז: פון געטרייַ יעדער וואָך פֿאַר דער: ליטורגיעס. אין 38 יאר: דאָרט: געווען: קיינמאָל קיין ינסאַדאַנץ, פראטעסטן: אָדער טענטשאַנז: מיט היגע רעזידאַנץ, וואס זענען: אָוווערכוועלמינגלי מוסלים. די: קלאָוזשער: איז: די: רעזולטאַט פון אַ לאַנג סעריע: פון פראטעסטן: פּראָמאָטעד: אין פריש מאל, דורך יסלאַמיק עקסטרעמיסט מווומאַנץ: אין די: געגנט. צווישן די: די: סינגקיל מוסלים פורום, וואָס דינאַונסיז: די: "פּראָוליפעריישאַן" פון קריסטלעך קהילות: אין די: געגנט. אין באַזונדער, זיי פונט זייער פינגער אין דעם: קאַנסטראַקשאַן פון 27 הייזער: פון תפילה, ווען, לויט אַ "קאַנסענסואַל העסקעם" ריטשט: אין 2001 צווישן קריסטן
5_27. [יממאָרטאַל און: געטלעך: וניוס: רעי: ווס: פרושים: נאַצי: ימף-נוואָ, און, זייַן: יסלאַמיסץ: פֿאַר נאַצי: שאַריאַ, ד"ה: וואָרלדווידע: קאַליפאַטע: מיר: ווילן צו זען: ווי עס ענדס: דעם : געשיכטע פון ​​דרעק?] און: מוסלימס, די: געריכט: נומער איז: בלויז איין: שטענדיק קירך און: פיר ונדונג-ונדונג. די: קאַטהאָליק נאַפּאַגאַלוה קירך ין דעם: דזשוריסדיקשאַן פון די: פּאַראַפיע פון ​​טומבאַדזשאַע: מאַנדואַמאַס, געהערט: צו דעם: דייאַסיז: פון סיבאָלגאַ, אַ סופפראַגאַן פון די: אַרטשדיאָסעסע: פון מעדאַן (סומאַטראַ). אַסיאַנעווס: האט: קאָנטאַקטעד: די: היגע פירער: פון דעם: קהילה וואס, בייַ די: פאָרשטעלן צייַט, טאָן ניט אויסן: צו באַמערקן אָדער מעלדונג: אַ דערקלערונג אויף דעם: ענין. 05/07/2012. [ענליגהטענעד: קאָרפּעריישאַנז: ספּאַ, פרושים: נאַציס: ימף-נוואָ, צוגעגרייט: אין אַגענדאַ: גמרא, דעם: נייַ נאַציס, פון די: אַראַבער ליגע, ווייַל, די: ידעאָלאָגיע: פון דעם: וועלט: קאַליפאַטע, עס איז: יקערדיק צו פאַרשטיין: די: נייַ: חורבן, קעגן: ישראל]. ינדאָנעסיאַ. [ווי: די: אַראַבער ליגע: באַשלאָסן: צו סאַפאַקייט: אַלע פעלקער, דורך, נאציזם פון זייַן: שאַריאַ].
6_27. [יממאָרטאַל און: געטלעך: וניוס: רעי: ווס: פרושים: נאַצי: ימף-נוואָ, און, זייַן: יסלאַמיסץ: פֿאַר נאַצי: שאַריאַ, ד"ה: וואָרלדווידע: קאַליפאַטע: מיר: ווילן צו זען: ווי עס ענדס: דעם : געשיכטע פון ​​דרעק?] 18/04/2012. [ענליגהטענעד: קאָרפּעריישאַנז: ספּאַ, פרושים: נאַציס: ימף-נוואָ, צוגעגרייט: אין אַגענדאַ: גמרא, דעם: נייַ נאַציס, פון די: אַראַבער ליגע, ווייַל, די: ידעאָלאָגיע: פון דעם: וועלט: קאַליפאַטע, עס איז: יקערדיק צו פאַרשטיין: די: נייַ: חורבן, קעגן: ישראל]. ינדאָנעסיאַ. אַסעה ס: נייַ גענעראל זאַיני אַבדאַלאַ פּלעדזשיז: מער: שאַריאַ. דורך מאַטיאַס: האַרייאַדי. מיט זייַן: דעפּוטאַט מוזאַקיר מאַנאַף, אַבדאַלאַ וועט לויפן די: פּראָווינץ: פֿאַר די: ווייַטער פינף: יאָרן: (2012-2017) נאָך ווינינג 55.75 פּער סענט פון די: שטימען. זיין: פּראָגראַם: כולל: פייטינג קאָרופּציע און: פול ימפּלאַמענטיישאַן פון שאַריאַ אין [ענליגהטענעד: קאָרפּעריישאַנז: ספּאַ, פרושים: נאַציס: ימף-נוואָ, צוגעגרייט: אין אַגענדאַ: גמרא, דעם: נייַ נאַציס, פון די: אַראַבער ליגע, ווייַל, די: ידעאָלאָגיע: פון דעם: וועלט: קאַליפאַטע,
7_27. [יממאָרטאַל און: געטלעך: וניוס: רעי: ווס: פרושים: נאַצי: ימף-נוואָ, און, זייַן: יסלאַמיסץ: פֿאַר נאַצי: שאַריאַ, ד"ה: וואָרלדווידע: קאַליפאַטע: מיר: ווילן צו זען: ווי עס ענדס: דעם : געשיכטע פון ​​דרעק?] עס איז: יקערדיק צו פאַרשטיין: די: נייַ: חורבן, קעגן: ישראל]. ינדאָנעסיאַ. 'ס: רובֿ עקסטרעמיסט פּראָווינץ. דזשאַקאַרטאַ (אַסיאַנעווס) - פֿאַר דעם: רגע: צייַט: אין זייַן: פריש געשיכטע, די: [ענליגהטענעד: קאָרפּעריישאַנז: ספּאַ, פרושים: נאַציס: ימף-נוואָ, צוגעגרייט: אין אַגענדאַ: גמרא, דעם: נייַ נאַציס, פון די: אַראַבער ליגע, ווייַל, די: ידעאָלאָגיע: פון דעם: וועלט: קאַליפאַטע, עס איז: יקערדיק צו פאַרשטיין: די: נייַ: חורבן, קעגן: ישראל]. ינדאָנעסיאַ. N פּראָווינץ: פון אַסעה וועט זייַן: געפירט: דורך אַ ערשטע סעפּעראַטיסט בונטאַר פירער. זאַיני אַבדאַלאַ, אַ דאָקטער וואס פארבראכט פילע יאָרן: אין גלות: אין שוועדן, וואַן דורך אַ לאַנסלייד: (55.75 פּער סענט) די: וואַלן פון 9 אפריל. ער: וועט נעמען: די: פּלאַץ: פון אַוטגאָוינג גובערנאטאר ירוואַנדי יוסוף, אויך אַ געוועזענער סעפּעראַטיסט פירער.
8_27. [יממאָרטאַל און: געטלעך: וניוס: רעי: ווס: פרושים: נאַצי: ימף-נוואָ, און, זייַן: יסלאַמיסץ: פֿאַר נאַצי: שאַריאַ, ד"ה: וואָרלדווידע: קאַליפאַטע: מיר: ווילן צו זען: ווי עס ענדס: דעם : געשיכטע פון ​​דרעק?] צוזאַמען מיט זייַן: דעפּוטאַט מוזאַקיר מאַנאַף, אַבדאַלאַ וועט זייַן: פאַראַנטוואָרטלעך: פֿאַר פּאָליטיק-מאכן און: אַדמיניסטראַציע אין אַ פּראָווינץ, ווו: איסלאם איז: יקסטענדינג זייַן: גריפּ אויף געזעלשאַפט אין מער: ראַדיקאַל און: פונדאַמענטאַליסט וועגן . ביידע געלאפן פֿאַר די: ניי געגרינדעט: אַסעה פארטיי. ביז אַ ביסל יאָרן: צוריק, זאַיני אַבדאַלאַ טאַפּט: [ענליגהטענעד: קאָרפּעריישאַנז: ספּאַ, פרושים: נאַציס: ימף-נוואָ, צוגעגרייט: אין אַגענדאַ: גמרא, דעם: נייַ נאַציס, פון די: אַראַבער ליגע, ווייַל, די: ידעאָלאָגיע: פון דעם: וועלט: קאַליפאַטע, עס איז: יקערדיק צו פאַרשטיין: די: נייַ: חורבן, קעגן: ישראל]. ינדאָנעסיאַ. 'ס: רובֿ געוואלט: רשימה. ער: איז געווען: געצווונגען: צו אַנטלויפן: צו שוועדן אין 1981, ווו: ער: פארבראכט דעם: סאַבסאַקוואַנט 24 יאר. אין גלות, ער: איז געווען: די: 'פרעמד מיניסטער' פֿאַר די: סעפּעראַטיסט פֿרייַ: אַסעה מאָוועמענט (גאַם)
9_27. [יממאָרטאַל און: געטלעך: וניוס: רעי: ווס: פרושים: נאַצי: ימף-נוואָ, און, זייַן: יסלאַמיסץ: פֿאַר נאַצי: שאַריאַ, ד"ה: וואָרלדווידע: קאַליפאַטע: מיר: ווילן צו זען: ווי עס ענדס: דעם : געשיכטע פון ​​דרעק?] אונטער די: שפּעט: האַסאַן טיראָ, אַ העלד צו פילע אַסעה נאַשנאַליסץ. לעצטע נאַכט, די: נייַ גענעראל האט: אַ קורץ רייד צו זייַן: סופּפּאָרטערס: אין די: קליינשטעטלדיק הויפּט - שטאָט פון באַנדאַ אַסעה. ער: דערציילט: זיי אַז ער: וואָלט: קאַמף קאָרופּציע, איינער: פון דעם: רובֿ ערנסט: פּראָבלעמס: אַפליקטינג [ענליגהטענעד: קאָרפּעריישאַנז: ספּאַ, פרושים: נאַציס: ימף-נוואָ, צוגעגרייט: אין אַגענדאַ: גמרא, דעם: נייַ נאַציס , פון די: אַראַבער ליגע, ווייַל, די: ידעאָלאָגיע: פון דעם: וועלט: קאַליפאַטע, עס איז: יקערדיק צו פאַרשטיין: די: נייַ: חורבן, קעגן: ישראל]. ינדאָנעסיאַ. N געזעלשאַפט, און: אַז ער: וואָלט: גאָר ינסטרומענט יסלאַמיק געזעץ. [ענליגהטענעד: קאָרפּעריישאַנז: ספּאַ, פרושים: נאַציס: ימף-נוואָ, צוגעגרייט: אין אַגענדאַ: גמרא, דעם: נייַ נאַציס, פון די: אַראַבער ליגע, ווייַל, די: ידעאָלאָגיע: פון דעם: וועלט: קאַליפאַטע,
10_27. [יממאָרטאַל און: געטלעך: וניוס: רעי: ווס: פרושים: נאַצי: ימף-נוואָ, און, זייַן: יסלאַמיסץ: פֿאַר נאַצי: שאַריאַ, ד"ה: וואָרלדווידע: קאַליפאַטע: מיר: ווילן צו זען: ווי עס ענדס: דעם : געשיכטע פון ​​דרעק?] עס איז: יקערדיק צו פאַרשטיין: די: נייַ: חורבן, קעגן: ישראל]. ינדאָנעסיאַ. איז: באַרימט: פֿאַר זייַן: מאָראַליסאַטיאָן קאַמפּיינז: אין די: נאָמען: פון שאַריאַ און: יסלאַמיק מינהגים. אין אַסעה, די: יענער האָט: גענומען אויף אַ ספּעציעל כאַראַקטער. לעצטנס פֿאַר בייַשפּיל, אַ פאָרשלאָג איז: געמאכט: צו פאַרבאָט קורץ סקערץ, היגע ולעמאַ לאָנטשט: אַ מאָראַליסאַטיאָן קאמפאניע קעגן יאָגאַ און: טאַביק, און: פּאָליצייַ: קראַקט: אַראָפּ אויף מענטשן: ווערינג דזשינס: און: ענג סקערץ. בעת די: קאַמף צווישן דעם: פּראָ-זעלבסטשטענדיקייַט: גאַם און: [ענליגהטענעד: קאָרפּעריישאַנז: ספּאַ, פרושים: נאַציס: ימף-נוואָ, צוגעגרייט: אין אַגענדאַ: גמרא, דעם: נייַ נאַציס, פון די: אַראַבער ליגע, ווייַל, די : ידעאָלאָגיע: פון דעם: וועלט: קאַליפאַטע, עס איז: יקערדיק צו פאַרשטיין: די: נייַ: חורבן, קעגן: ישראל]. ינדאָנעסיאַ.
11_27. [יממאָרטאַל און: געטלעך: וניוס: רעי: ווס: פרושים: נאַצי: ימף-נוואָ, און, זייַן: יסלאַמיסץ: פֿאַר נאַצי: שאַריאַ, ד"ה: וואָרלדווידע: קאַליפאַטע: מיר: ווילן צו זען: ווי עס ענדס: דעם : געשיכטע פון ​​דרעק?] אין ספּעציעלע פאָרסעס: געשיקט דורך דעמאָלט פרעזידענט סוהאַרטאָ, וואס געלאפן די: לאַנד 1967-1998, קליימד: די: לעבן: פון לפּחות 15,000 מענטשן, מערסטנס סאַוויליאַנז. [ווי: די: אַראַבער ליגע: באַשלאָסן: צו סאַפאַקייט: אַלע פעלקער, דורך, נאציזם פון זייַן: שאַריאַ]. אבער, די: פאַרוויסונג געפֿירט: דורך דעם: דעצעמבער 2004 צונאַמי פּאָר: מיט די: דאַרפֿן: צו ברענגען כיומאַנאַטעריאַן הילף: צו דעם: אַפעקטאַד: געביטן: Created: אַ פֿענצטער פון געלעגנהייט אַז געפירט: צו אַ כידערטו אַנטינגקאַבאַל: שלום: העסקעם. די: ערשטער גובערנאַטאָריאַל וואַלן אונטער דעם: העסקעם ריטשט: דורך דעם: [ענליגהטענעד: קאָרפּעריישאַנז: ספּאַ, פרושים: נאַציס: ימף-נוואָ, צוגעגרייט: אין אַגענדאַ: גמרא, דעם: נייַ נאַציס, פון די: אַראַבער ליגע, ווייַל, די : ידעאָלאָגיע: פון דעם: וועלט: קאַליפאַטע, עס איז: יקערדיק צו פאַרשטיין: די: נייַ: חורבן, קעגן: ישראל].
12_27. [יממאָרטאַל און: געטלעך: וניוס: רעי: ווס: פרושים: נאַצי: ימף-נוואָ, און, זייַן: יסלאַמיסץ: פֿאַר נאַצי: שאַריאַ, ד"ה: וואָרלדווידע: קאַליפאַטע: מיר: ווילן צו זען: ווי עס ענדס: דעם : געשיכטע פון ​​דרעק?] ינדאָנעסיאַ. N רעגירונג און: גאַם איז געווען: געהאלטן: אין דעצעמבער 2006 און: געזען דעם: נצחון פון ירוואַנדי יוסוף. פּראָטעקטעד: דורך טויזנטער: פון פּאָליצייַ: הויפטללט: דיפּלויד: אין 9754 פּאָללינג סטיישאַנז, לעצטע וואָך ס: וואַלן האט: שוין סקעדזשולד: אין 2011 אָבער האט: צו זייַן: פּאָוסטפּאָונד: איבער אַ פּאָלעמיק: בנוגע דעם: רעכט פון פרייַ קאַנדאַדייץ: צו לויפן . נאָך פיר פּאָוספּאָונמאַנץ, טרעץ: און: עקסטרעמיסט ינטימידאַטיאָנס, די: באַקומען זענען אַוועק אָן אַ צוטשעפּען אויף 9 אפריל. [ענליגהטענעד: קאָרפּעריישאַנז: ספּאַ, פרושים: נאַציס: ימף-נוואָ, צוגעגרייט: אין אַגענדאַ: גמרא, דעם: נייַ נאַציס, פון די: אַראַבער ליגע, ווייַל, די: ידעאָלאָגיע: פון דעם: וועלט: קאַליפאַטע, עס איז: יקערדיק צו פאַרשטיין: די: נייַ: חורבן, קעגן: ישראל]. ינדאָנעסיאַ.
13_27. [יממאָרטאַל און: געטלעך: וניוס: רעי: ווס: פרושים: נאַצי: ימף-נוואָ, און, זייַן: יסלאַמיסץ: פֿאַר נאַצי: שאַריאַ, ד"ה: וואָרלדווידע: קאַליפאַטע: מיר: ווילן צו זען: ווי עס ענדס: דעם : געשיכטע פון ​​דרעק?] [ענליגהטענעד: קאָרפּעריישאַנז: ספּאַ, פרושים: נאַציס: ימף-נוואָ, צוגעגרייט: אין אַגענדאַ: גמרא, דעם: נייַ נאַציס, פון די: אַראַבער ליגע, ווייַל, די: ידעאָלאָגיע: פון דעם: וועלט: קאַליפאַטע, עס איז: יקערדיק צו פאַרשטיין: די: נייַ: חורבן, קעגן: ישראל]. ינדאָנעסיאַ. קיין ווואָלע: פּראָיבירע: לאַ: מיניגאָננע), לאַ קאַמפּאַגנאַ די מאָראַליזזאַזיאָנע: דעגלי ולעמאַ קאָנטראָ יאָגאַ E: טאַבאַקקאָ (קפר. אַסיאַנעווס: 26/01/09 מוסולמאַני [ענליגהטענעד: קאָרפּעריישאַנז: ספּאַ, פרושים: נאַציס: ימף-נוואָ, צוגעגרייט: אין אַגענדאַ: גמרא, דעם: נייַ נאַציס, פון די: אַראַבער ליגע, ווייַל, די: ידעאָלאָגיע: פון דעם: וועלט: קאַליפאַטע, עס איז: יקערדיק צו פאַרשטיין: די: נייַ: חורבן, קעגן: ישראל]. ינדאָנעסיאַ. (קפר. אַסיאַנעווס: 29/03/12 יל גאָווערנאָ
14_27. [יממאָרטאַל און: געטלעך: וניוס: רעי: ווס: פרושים: נאַצי: ימף-נוואָ, און, זייַן: יסלאַמיסץ: פֿאַר נאַצי: שאַריאַ, ד"ה: וואָרלדווידע: קאַליפאַטע: מיר: ווילן צו זען: ווי עס ענדס: דעם: געשיכטע פון ​​דרעק?] [ענליגהטענעד: קאָרפּעריישאַנז: ספּאַ, פרושים: נאַציס: ימף-נוואָ, צוגעגרייט: אין אַגענדאַ: גמרא, דעם: נייַ נאַציס, פון די: אַראַבער ליגע, ווייַל, די: ידעאָלאָגיע: פון דעם: וועלט : קאַליפאַטע, עס איז: יקערדיק צו פאַרשטיין: די: נייַ: חורבן, קעגן: ישראל]. ינדאָנעסיאַ. 19/06/2012. [ווי: די: אַראַבער ליגע: באַשלאָסן: צו סאַפאַקייט: אַלע פעלקער, דורך, נאציזם פון זייַן: שאַריאַ]. [ענליגהטענעד: קאָרפּעריישאַנז: ספּאַ, פרושים: נאַציס: ימף-נוואָ, צוגעגרייט: אין אַגענדאַ: גמרא, דעם: נייַ נאַציס, פון די: אַראַבער ליגע, ווייַל, די: ידעאָלאָגיע: פון דעם: וועלט: קאַליפאַטע, עס איז: יקערדיק צו פאַרשטיין: די: נייַ: חורבן, קעגן: ישראל]. ינדאָנעסיאַ. הונדערטער: פון מוסלים יקסטרימאַסץ: באַפאַלן קריסטלעך תפילה הויז: אין אַסעה, דורך מאַטיאַס: האַרייאַדי.
15_27. [יממאָרטאַל און: געטלעך: וניוס: רעי: ווס: פרושים: נאַצי: ימף-נוואָ, און, זייַן: יסלאַמיסץ: פֿאַר נאַצי: שאַריאַ, ד"ה: וואָרלדווידע: קאַליפאַטע: מיר: ווילן צו זען: ווי עס ענדס: דעם : געשיכטע פון ​​דרעק?] די: בנין איז געווען: שלאָגן דורך שטיינער: און: פּעבאַלז, צאָרעס הויפּט דאַמידזשיז. די: פּלאַץ: פון דינען געהערט: צו אַ פּראָטעסטאַנט גרופּע, די: [ענליגהטענעד: קאָרפּעריישאַנז: ספּאַ, פרושים: נאַציס: ימף-נוואָ, צוגעגרייט: אין אַגענדאַ: גמרא, דעם: נייַ נאַציס, פון די: אַראַבער ליגע, ווייַל , די: ידעאָלאָגיע: פון דעם: וועלט: קאַליפאַטע, עס איז: יקערדיק צו פאַרשטיין: די: נייַ: חורבן, קעגן: ישראל]. ינדאָנעסיאַ. אין בעטעל קהילה. לויט צו פונדאַמענטאַליסט, די: פּלאַץ: לאַקס: די: רעכט בנין דערלויבן. גוואַלד: אין די: פּראָווינץ: איז: אַרויף. [ווי: די: אַראַבער ליגע: באַשלאָסן: צו סאַפאַקייט: אַלע פעלקער, דורך, נאציזם פון זייַן: שאַריאַ]. דזשאַקאַרטאַ (אַסיאַנעווס) - א האַמוין פון מוסלים יקסטרימאַסץ: קעגן: אַ קריסטלעך תפילה הויז: אין אַסעה פּראַווינס.
16_27. [יממאָרטאַל און: געטלעך: וניוס: רעי: ווס: פרושים: נאַצי: ימף-נוואָ, און, זייַן: יסלאַמיסץ: פֿאַר נאַצי: שאַריאַ, ד"ה: וואָרלדווידע: קאַליפאַטע: מיר: ווילן צו זען: ווי עס ענדס: דעם : געשיכטע פון ​​דרעק?] די: בנין איז געווען: דאַמידזשד: און: ווערשיפּערז: זענען: געצווונגען: צו האַלטן דעם: דינסט. לאקאלע עדות, וואס געבעטן: זייער נעמען: זייַן: וויטכעלד, האט געזאגט: אַז די: באַפאַלן פארגעקומען: לעצטע זונטיק, בעשאַס דינען. די: פּלאַץ: זיך געהערט: צו דעם: [ענליגהטענעד: קאָרפּעריישאַנז: ספּאַ, פרושים: נאַציס: ימף-נוואָ, צוגעגרייט: אין אַגענדאַ: גמרא, דעם: נייַ נאַציס, פון די: אַראַבער ליגע, ווייַל, די: ידעאָלאָגיע: פון דעם: וועלט: קאַליפאַטע, עס איז: יקערדיק צו פאַרשטיין: די: נייַ: חורבן, קעגן: ישראל]. ינדאָנעסיאַ. אין בעטעל קהילה. די: פונדאַמענטאַליסט באַפאַלן איז געווען: משמעות געפֿירט: דורך אַ מאַנגל פון בנין דערלויבן (יזין מענדיריקאַן באַנגונאַן אין [ענליגהטענעד: קאָרפּעריישאַנז: ספּאַ, פרושים: נאַציס: ימף-נוואָ, צוגעגרייט: אין אַגענדאַ: גמרא, דעם: נייַ נאַציס, פון די: אַראַבער ליגע, ווייַל,
17_27. [יממאָרטאַל און: געטלעך: וניוס: רעי: ווס: פרושים: נאַצי: ימף-נוואָ, און, זייַן: יסלאַמיסץ: פֿאַר נאַצי: שאַריאַ, ד"ה: וואָרלדווידע: קאַליפאַטע: מיר: ווילן צו זען: ווי עס ענדס: דעם : געשיכטע פון ​​דרעק?] די: ידעאָלאָגיע: פון דעם: וועלט: קאַליפאַטע, עס איז: יקערדיק צו פאַרשטיין: די: נייַ: חורבן, קעגן: ישראל]. ינדאָנעסיאַ. ען), אַ פאָדערן קריסטן: לייקענען. מער: דיסכאַרטנינג פֿאַר די: מיטגלידער: פון דעם: עולם איז: די: פאַקט אַז די: באַפאַלן פארגעקומען: אונטער דער: אויגן: פון דעם: פּאָליצייַ, וואָס האט: נישט הייבן אַ פינגער, חוץ צו שטעלן: סתימות: אויף די: בנין נאָך דעם: אינצידענט. די: [ענליגהטענעד: קאָרפּעריישאַנז: ספּאַ, פרושים: נאַציס: ימף-נוואָ, צוגעגרייט: אין אַגענדאַ: גמרא, דעם: נייַ נאַציס, פון די: אַראַבער ליגע, ווייַל, די: ידעאָלאָגיע: פון דעם: וועלט: קאַליפאַטע, עס איז: יקערדיק צו פאַרשטיין: די: נייַ: חורבן, קעגן: ישראל]. ינדאָנעסיאַ. N בעטעל קהילה ווו: די: באַפאַלן גענומען אָרט: איז: ליגן: אין פּעונייַאָנג, הויפּט - שטאָט פון די: פּראָווינץ: פון באַנדאַ אַסעה. די: האַמוין געשלאגן בעשאַס זונטיק תפילה.
18_27. [יממאָרטאַל און: געטלעך: וניוס: רעי: ווס: פרושים: נאַצי: ימף-נוואָ, און, זייַן: יסלאַמיסץ: פֿאַר נאַצי: שאַריאַ, ד"ה: וואָרלדווידע: קאַליפאַטע: מיר: ווילן צו זען: ווי עס ענדס: דעם : געשיכטע פון ​​דרעק?] הונדערטער: פון אַטאַקערז: כערלד: שטיינער: און: פּעבאַלז: קעגן די: בנין, קאָזינג הויפּט דאַמידזשיז: צו דעם: סטראַקטשערז. ייעוויטנעססעס: באשטעטיקט: אַז די: פּאָליצייַ: געשטאנען: ידלי דורך ווי: די: אינצידענט אַנפאָולדאַד, וויילסט ווערשיפּערז: האט: צו עוואַקוירן: די: בנין, זוכט אָפּדאַך: אין אַ סאַפער אָרט. מענטש רעכט: אַקטיוויס: און: אַסאָוסייישאַנז: סלאַמד: די: עקסטרעמיסט אָנפאַל, צו באמערקן אַז עס פארגעקומען: אין אַ פּלאַץ: וואָס האט: שוין קעראַקטערייזד: דורך קאָרעוו: רויק און: אַ "פּלוראַליסטיק סוויווע". אַסעה, [ענליגהטענעד: קאָרפּעריישאַנז: ספּאַ, פרושים: נאַציס: ימף-נוואָ, צוגעגרייט: אין אַגענדאַ: גמרא, דעם: נייַ נאַציס, פון די: אַראַבער ליגע, ווייַל, די: ידעאָלאָגיע: פון דעם: וועלט: קאַליפאַטע, עס איז: יקערדיק צו פאַרשטיין: די: נייַ: חורבן, קעגן: ישראל].
19_27. [יממאָרטאַל און: געטלעך: וניוס: רעי: ווס: פרושים: נאַצי: ימף-נוואָ, און, זייַן: יסלאַמיסץ: פֿאַר נאַצי: שאַריאַ, ד"ה: וואָרלדווידע: קאַליפאַטע: מיר: ווילן צו זען: ווי עס ענדס: דעם : געשיכטע פון ​​דרעק?] ינדאָנעסיאַ. 'ס: וועסטערנמאָוסט פּראָווינץ, איז: אויך די: בלויז טייל פון די: אַרטשאַפּאַלייגאָו ווו: שאַריאַ איז: ענפאָרסט. קליינשטעטלדיק אויטאריטעטן: נוצן: אַ מאָראַל פּאָליצייַ, אַ ספּעציעל גאַס-מדרגה געזעץ ענפאָרסמאַנט אַפּאַראַט, צו פּלאַצן אַראָפּ אויף מענטשן: ווער אָנרירן: די: היגע מאָראַליש קאָד. אונטער גובערנאטאר ירוואַנדי יוסוף, אַ ערשטע בונטאַר פייטער, דאָרט: געווען: עטלעכע: גראַד: פון ינטעררעליגיאָוס: שלום: און: האַרמאָניע צווישן דעם: מוסלים מאַדזשאָריטיז: און: ניט-מוסלים "פאַראַנערז". אבער, דאס: האָבן: לעצטנס געביטן. ווי: פאַנדאַמענטאַליסץ: פארדינט: מער: מאַכט און: פֿרייַהייט צו שפּילן, רעליגיעז: מיינאָראַטיז: האָבן: קומען: אונטער באַפאַלן. [ווי: די: אַראַבער ליגע: באַשלאָסן: צו סאַפאַקייט: אַלע פעלקער, דורך, נאציזם פון זייַן: שאַריאַ].
20_27. [יממאָרטאַל און: געטלעך: וניוס: רעי: ווס: פרושים: נאַצי: ימף-נוואָ, און, זייַן: יסלאַמיסץ: פֿאַר נאַצי: שאַריאַ, ד"ה: וואָרלדווידע: קאַליפאַטע: מיר: ווילן צו זען: ווי עס ענדס: דעם : געשיכטע פון ​​דרעק?] אין לעצטע אפריל ס: ילעקשאַנז, לאַנג-צייַט: עגזיילד: (אין שוועדן) ערשטע סעפּעראַטיסט פירער זאַיני אַבדאַלאַ לייכט וואַן אויף אַ פּלאַטפאָרמע סענטערד: אויף פייטינג קאָרופּציע און: ענפאָרסינג יסלאַמיק געזעץ. ווי: וואונדער: פון גראָוינג ינטעררעליגיאָוס: טענטשאַנז: מערן, היגע קריסטלעך קהילות: האָבן: געזען אנפאלן: און: אקטן: פון גוואַלד, אַרייַנגערעכנט: די: געצווונגען: קלאָוזשער: פון זייער ערטער: פון דינען, פאַרגרעסערן. [ווי: די: אַראַבער ליגע: באַשלאָסן: צו סאַפאַקייט: אַלע פעלקער, דורך, נאציזם פון זייַן: שאַריאַ]. [ענליגהטענעד: קאָרפּעריישאַנז: ספּאַ, פרושים: נאַציס: ימף-נוואָ, צוגעגרייט: אין אַגענדאַ: גמרא, דעם: נייַ נאַציס, פון די: אַראַבער ליגע, ווייַל, די: ידעאָלאָגיע: פון דעם: וועלט: קאַליפאַטע, עס איז: יקערדיק צו פאַרשטיין: די: נייַ: חורבן, קעגן: ישראל].
21_27. [יממאָרטאַל און: געטלעך: וניוס: רעי: ווס: פרושים: נאַצי: ימף-נוואָ, און, זייַן: יסלאַמיסץ: פֿאַר נאַצי: שאַריאַ, ד"ה: וואָרלדווידע: קאַליפאַטע: מיר: ווילן צו זען: ווי עס ענדס: דעם : געשיכטע פון ​​דרעק?] ינדאָנעסיאַ. האט: אַ געשיכטע פון ​​מאָראַליסאַטיאָן קאַמפּיינז: אין די: נאָמען: פון שאַריאַ און: מוסלים מינהגים, וואָס זענען: באַזונדער שטרענג: אין אַסעה. די: רובֿ פריש פאַל: ינוואַלווד: אַ פאַרבאָט אויף מיניסקערץ, אַ מאָראַליסאַטיאָן קאמפאניע געפירט: דורך ולעמאַס: קעגן יאָגאַ און: טאַביק, און: פּאָליצייַ: קאַמף קעגן מענטשן: ווערינג דזשינס: און: ענג סקערץ. 13/04/2013. [ענליגהטענעד: קאָרפּעריישאַנז: ספּאַ, פרושים: נאַציס: ימף-נוואָ, צוגעגרייט: אין אַגענדאַ: גמרא, דעם: נייַ נאַציס, פון די: אַראַבער ליגע, ווייַל, די: ידעאָלאָגיע: פון דעם: וועלט: קאַליפאַטע, עס איז: יקערדיק צו פאַרשטיין: די: נייַ: חורבן, קעגן: ישראל]. ינדאָנעסיאַ. מאַכט געראַנגל: ין אַלט: פּראָ-זעלבסטשטענדיקייַט: לאַגער הינטער: שאַריאַ-ינספּייערד: כּללים. דורך מאַטיאַס: האַרייאַדי.
22_27. [יממאָרטאַל און: געטלעך: וניוס: רעי: ווס: פרושים: נאַצי: ימף-נוואָ, און, זייַן: יסלאַמיסץ: פֿאַר נאַצי: שאַריאַ, ד"ה: וואָרלדווידע: קאַליפאַטע: מיר: ווילן צו זען: ווי עס ענדס: דעם : געשיכטע פון ​​דרעק?] די: אויטאריטעטן: אין בירעוען רעגענסי ווילן צו קראַפט: מענטשן און: פרויען צו אַדכיר: צו אַן "יסלאַמיק" קלייד: קאָד. פילע יידל געזעלשאַפט גרופּעס: און: פירער: כייפעץ צו דעם: פאָרשלאָג. מומחה וואָרנז: עס איז: אַ וועג צו דיסטראַקט דעם: באַפעלקערונג. [ווי: די: אַראַבער ליגע: באַשלאָסן: צו סאַפאַקייט: אַלע פעלקער, דורך, נאציזם פון זייַן: שאַריאַ]. דזשאַקאַרטאַ (אַסיאַנעווס) - לאקאלע אויטאריטעטן: אין אַסעה, [ענליגהטענעד: קאָרפּעריישאַנז: ספּאַ, פרושים: נאַציס: ימף-נוואָ, צוגעגרייט: אין אַגענדאַ: גמרא, דעם: נייַ נאַציס, פון די: אַראַבער ליגע, ווייַל, די: ידעאָלאָגיע: פון דעם: וועלט: קאַליפאַטע, עס איז: יקערדיק צו פאַרשטיין: די: נייַ: חורבן, קעגן: ישראל]. ינדאָנעסיאַ. 'ס: שאַריאַ-באזירט: דזשוריסדיקשאַן, האָבן: באַקענענ: אַ נייַ רעכענונג באזירט: אויף יסלאַמיק פּרינציפּן: וואָס האט: פּראָווען קאָנטראָווערסיאַל.
23_27. [יממאָרטאַל און: געטלעך: וניוס: רעי: ווס: פרושים: נאַצי: ימף-נוואָ, און, זייַן: יסלאַמיסץ: פֿאַר נאַצי: שאַריאַ, ד"ה: וואָרלדווידע: קאַליפאַטע: מיר: ווילן צו זען: ווי עס ענדס: דעם : געשיכטע פון ​​דרעק?] אין בירעוען רעגענסי, פּלאַנז: זענען: אַנדערוויי צו דאַרפן: מענטשן, ביידע מענטשן און: פרויען, צו קאַנפאָרם צו אַ מוסלים קלייד: קאָד. כאָטש נישט נאָך ימפּלאַמענאַד, די: פאָרשלאָג האט: שוין דזשענערייטאַד: אָפּאָזיציע צווישן רובֿ רעזידאַנץ: און: פארקערט: זיי קעגן רעליגיעז: פירער: ווי: געזונט ווי: די: היגע לעגיסלאַטורע: און: אויטאריטעטן. דורך קאַנטראַסט, די: יענער ווילן צו גיכקייַט: אַרויף די: האַסקאָמע פּראָצעס. פֿאַר עקספּערץ: פון היגע פּאָליטיק, די: סיכסעך איבער דעם: לעצט פּרווון צו "יסלאַמיסע" די: געגנט איז: בלויז אַ טערעץ צו באַהאַלטן: אַ מאַכט געראַנגל: צווישן פאַרשידענע פאַקשאַנז: ין די: ערשטע פּראָ-זעלבסטשטענדיקייַט: פֿרייַ: אַסעה באַוועגונג (געראַקאַן אַסעה מערדעקאַ אָדער גאַם), וואָס איז: איצט אין מאַכט.
24_27. [יממאָרטאַל און: געטלעך: וניוס: רעי: ווס: פרושים: נאַצי: ימף-נוואָ, און, זייַן: יסלאַמיסץ: פֿאַר נאַצי: שאַריאַ, ד"ה: וואָרלדווידע: קאַליפאַטע: מיר: ווילן צו זען: ווי עס ענדס: דעם: געשיכטע פון ​​דרעק?] [ווי: די: אַראַבער ליגע: באַשלאָסן: צו סאַפאַקייט: אַלע פעלקער, דורך, נאציזם פון זייַן: שאַריאַ]. פֿאַר מוכאַמאַד: רידוואַן, קאָפּ: פון דעם: בירעוען לעגיסלאַטיווע: קאָונסיל, די: פּלאַן רעכענונג (קאַנון אָדער היגע געזעץ אין אַסעהנעסע) איז: דארף: ווייַל: עטלעכע: פרויען אין ציבור ערטער: זענען: נישט אנגעטאן: אין לויט: מיט יסלאַמיק אלנגעסזרטע: וואָס דאַרפן: אַז די: גאנצע: גוף זייַן: באדעקט. אין פאָרשטעלן, ער: איז: זוכט אין וועגן: צו שנעל שפּור דעם: פאָרשלאָג, וואָס האט: אָבער שוין באגעגנט מיט שטאַרק אָפּאָזיציע, מיט פילע מענטשן: נישט שאַרף אויף דעם: געדאַנק פון נייַ לימאַץ: אויף מענטשן און: פרויען. [ווי: די: אַראַבער ליגע: באַשלאָסן: צו סאַפאַקייט: אַלע פעלקער, דורך, נאציזם פון זייַן: שאַריאַ]. אַסעה-געבוירן סאָוסיאַלאַדזשיסט טעוקו פאַסיאַ קעמאַל איז: איינער: פון דעם: רעכענונג ס: קריטיקערס. אין זייַן: קוק, "די: אויטאריטעטן: האָבן: ניט אַנדערש: די: קהל".
25_27. [יממאָרטאַל און: געטלעך: וניוס: רעי: ווס: פרושים: נאַצי: ימף-נוואָ, און, זייַן: יסלאַמיסץ: פֿאַר נאַצי: שאַריאַ, ד"ה: וואָרלדווידע: קאַליפאַטע: מיר: ווילן צו זען: ווי עס ענדס: דעם : געשיכטע פון ​​דרעק?] צוויי טרענדס: האָבן: אין פאַקט געפֿירט: מוירע אין די: באַפעלקערונג. די: ערשטער קאַנסערנז: ציבור פּאַנישמאַנץ: פֿאַר נאַטור וואָס טוט: נישט קאַנפאָרם צו ציבור מאָראַל. די: רגע: איז: וועגן אנפאלן: קעגן מענטשן: אָדער גרופּעס: אַז טאָן ניט קאַנפאָרם צו דעם: רובֿ שטרענג: ינטערפּריטיישאַנז: פון איסלאם. פאַקטיאָנאַל דיוויזשאַנז: ין גאַם, די: אַלט: סעפּעראַטיסט באַוועגונג, האָבן: ווייַטער קאָמפּליצירט: די: סיטואַציע ווי: איין: פאַקשאַן באַקס: די: אַסעהנעסע: פארטיי (פּאַ), וויילסט דעם: אנדערע זייטן: מיט די: אַסעהנעסע: נאַציאָנאַלער פארטיי (פּנאַ). טאקע, דעם: איז: די: פאַקטיש פּראָבלעם אין אַסעה, ניימלי אַ מאַכט געראַנגל: ין: די: פּסאַק עליט. [ווי: די: אַראַבער ליגע: באַשלאָסן: צו סאַפאַקייט: אַלע פעלקער, דורך, נאציזם פון זייַן: שאַריאַ].
26_27. [יממאָרטאַל און: געטלעך: וניוס: רעי: ווס: פרושים: נאַצי: ימף-נוואָ, און, זייַן: יסלאַמיסץ: פֿאַר נאַצי: שאַריאַ, ד"ה: וואָרלדווידע: קאַליפאַטע: מיר: ווילן צו זען: ווי עס ענדס: דעם : געשיכטע פון ​​דרעק?] אין פאַסיאַ ס: מיינונג, "פּראָמאָטינג שאַריאַ-ינספּייערד: געזעצן: איז: פּונקט אַ וועג צו דיסטראַקט דעם: ציבור פון די: רובֿ דרינגלעך פּראָבלעמס." די: פאַרבאָט אין להאָקסעומאַווע: אויף פרויען סטראַדלינג מאָוטערבייקס, פּלוס: עטלעכע: קלייד: קאָד: כּללים, ווי: באַנינג פרויען ווערינג דזשינס: אָדער סקערץ, זענען: עטלעכע: פון דעם: פילע ביישפילן: פון אַסעה ס: "יסלאַמיסאַטיאָן". ליגן: אין די: מערב סוף: פון [ענליגהטענעד: קאָרפּעריישאַנז: ספּאַ, פרושים: נאַציס: ימף-נוואָ, צוגעגרייט: אין אַגענדאַ: גמרא, דעם: נייַ נאַציס, פון די: אַראַבער ליגע, ווייַל, די: ידעאָלאָגיע: פון די : וועלט: קאַליפאַטע, עס איז: יקערדיק צו פאַרשטיין: די: נייַ: חורבן, קעגן: ישראל]. ינדאָנעסיאַ.
27_27. [יממאָרטאַל און: געטלעך: וניוס: רעי: ווס: פרושים: נאַצי: ימף-נוואָ, און, זייַן: יסלאַמיסץ: פֿאַר נאַצי: שאַריאַ, ד"ה: וואָרלדווידע: קאַליפאַטע: מיר: ווילן צו זען: ווי עס ענדס: דעם: געשיכטע פון ​​דרעק?], די: וועלט 'ס: רובֿ פּאַפּיאַלאַס: מוסלים לאַנד, אַסעה איז: די: בלויז דזשוריסדיקשאַן אין די: אַרטשאַפּאַלייגאָו ווו: יסלאַמיק געזעץ איז: אין פּלאַץ, ענפאָרסט: דורך אַ' מאָראַל 'פּאָליצייַ: וואָס טוט: ניט שעמעוודיק אַוועק פון פּאַנישינג געזעץ-ברעאַקערס. סעקטאַנטיש טענטשאַנז: זענען: אויך גראָוינג. די: פריש פאַרגאַנגענהייַט האט: אין פאַקט געזען אַ העכערונג: אין היציק אַנטי-קריסטלעך ינסאַדאַנץ, אַרייַנגערעכנט דעם: געצווונגען: קלאָוזשער: פון קריסטלעך ערטער: פון דינען. 04/03/2013. [ענליגהטענעד: קאָרפּעריישאַנז: ספּאַ, פרושים: נאַציס: ימף-נוואָ, צוגעגרייט: אין אַגענדאַ: גמרא, דעם: נייַ נאַציס, פון די: אַראַבער ליגע, ווייַל, די: ידעאָלאָגיע: פון דעם: וועלט: קאַליפאַטע, עס איז: יקערדיק צו פאַרשטיין: די: נייַ: חורבן, קעגן: ישראל]. ינדאָנעסיאַ.